چگونه از غذا عکاسی کنیم با کمک شایگان

۱

ظرف غذا را از پشت یا پهلو نورپردازی کنید

متخصصین شایگان معتقدند استفاده از فلاش یا نورپردازی از جلو باعث کم تر دیده شدن سایه ها و بافت خیلی از غذاها می شود. اگر از پشت یا پهلو نورپردازی کنید، بافت بیشتری ایجاد شده و رطوبت ها درخشش بیشتری پیدا کنند. سعی کنید تا حد امکان از یک منبع نور خیلی بزرگ استفاده کنید، این منبع نور می تواند یک پنجره بزرگ با نور غیر مستقیم پخش شده یا فلاش داخل سافت باکس باشد. 

نکته های عکاسی از غذا ها – نورپردازی غذا از پشت

 

۲

تزیین غذا

برای چیدمان مجدد غذا کمی وقت بگذارید تا آن را زیبا جلوه دهید. گاهی آنقدر روی غذای اصلی تمرکز می کنیم که تزیین و زیباسازی آن را فراموش می کنیم.

مطمئن شوید هیچ خرده غذایی در اطراف نریخته باشد – این بزرگ ترین خطاست!

اگر قرار است از خوراکی منجمد / گرم عکاسی کنید، این کار را بلافاصله قبل از اینکه آن خوراکی آب / خنک شود انجام دهید.

خوب نگاه کنید که تکه های غذا به شکل جذابی روی هم قرار گرفته باشند.

فکر کنید دلالان متبحر ملک چطور یک خانه را فوق العاده نشان می دهند؟ شما قرار است این کار را با غذا بکنید.

چاشنی اضافه کنید. تیم شایگان جدیدا روی بستنی متمرکز است. (بستنی یکی از مواردی است که هموراه شما را به عکاسی ترغیب می کند). ما علاوه بر اینکه چیدمان این بستنی کاکائویی موزی را به صورت استوانه‌‌ی عمودی انجام دادیم، تعدادی مغز بادام را با عسل مخلوط کردیم و به اطراف و روی آن اضافه کردیم و در آخر هم یک شیرینی دارچینی روی آن قرار دادیم.

۳

به پس‌زمینه اهمیت دهید

غذا در ناحیه مرکزی عکس قرار می گیرد، اما پس‌زمینه، محیط اطراف آن را ایجاد می کند. قصد دارید چه حالتی ایجاد کنید؟ یک شام رمانتیک با جام شراب و رومیزی سفید رنگ؟ یا قرار است پس‌زمینه، یک پیک نیک تابستانی به همراه چند ساندویچ روی پتو با یک سبد چوبی باشد؟ یا یک عکس منحصر بفرد از غذا با پس‌زمینه سفید رنگ بی پایان؟ اگر کمی زمان برای انتخاب جزئیات صرف کنید، صددرصد عکس های بهتری خواهید داشت. از پس زمینه خوب برای روایت یک داستان استفاده کنید.

۴

از زاویه های جالب عکاسی کنید

یکی از مفیدترین نکات در تمام شاخه های عکاسی مخصوصاً در مورد عکاسی از غذاها، انتخاب زاویه مناسب است. هیچ چیز خسته کننده تر از این نیست که از همان زاویه ای از غذا عکس بگیرید که افراد با نگاه کردن به بشقابشان آن را می بینند. با یک زاویه پایین عکاسی کنید یا حتی کاملا مستقیم از بالا. خجالت نکشید، کمی دوربین را کج کنید تا جذابیت بصری بیشتری به عکس بدهید.

نزدیک تر شوید

نیازی نیست تمام غذا را در کادر قرار دهید. گاهی بهترین عکس ها، کلوزآپ هایی از جزئیات هستند. لایه لایه بودن قسمتی از یک کیک خوشمزه را به بیننده نشان دهید، جزئیات چکاندن سس مخصوص جوجه کباب یا دودی که موقع کباب درست کردن به هوا بلند می شود، کاری کنید دهانشان با دیدن قطعه های نارگیل مخلوط شده با عصاره لیموترش و بستنی کاکائویی آب بیفتد .

تهیه و تولید در گروه تبلیغاتی شایگان

 

 

نوشته های اخیر

دسته بندی ها