اطلاعات راجب شاتر دوربین با کمک تیم تبلیغاتی شایگان ؟

سه اصل اساسی در دوربین عکاسی در گروه شایگان ، سرعت شاتر (Shutter Speed)، دیافراگم (Aperture) و ایزو (ISO) است.

سرعت شاتر دو کار مهم و ویژه را برای شما انجام می دهد:

  • تغییر روشنایی عکس و القای حس حرکت در تصویر به وسیله ثابت کردن سوژه و حرکت های آن
  • تار کردن حرکت های سوژه.

در این مطلب گروه شایگان هر چیزی را که لازم است درباره « شاتر » و « سرعت شاتر » را برای شما اراعه داده اند  تا با این ترفند عکاسی، واقعی ترین تصاویر را ثبت کنید.

شاتر:

گروه شایگان معتقدند که شاتر به پرده ای گفته می شود که در مقابل حسگر دوربین قرار دارد و تا زمانی که دوربین عکاسی شروع به کار کند، بسته می ماند. هنگامی که به وسیله دوربین خود شروع به عکاسی می کنید، شاتر باز شده و نوری که از لنز دوربین عبور کرده است به صورت کامل به حسگر دوربین می رسد. پس از آنکه سنسور دوربین، نور را دریافت کرد، شاتر به سرعت بسته می شود و برخورد نور به حسگر دوربین متوقف می شود.

سرعت‌شاتر چیست؟

« سرعت شاتر » مدت زمانی است که شاتر باز می‌ماند و اجازه عبور نور را می‌دهد و در واقع دوربین شما عکسی را ثبت می کند؛ این مدت زمان بر روی نحوه نمایش عکس های شما چندین اثر مهم دارد.

هنگامی که در عکاسی از سرعت‌شاتر پایین استفاده می کنید، سنسور دوربین شما برای مدت طولانی تری در معرض تابش نور قرار می گیرد. اولین اثر مهم سرعت پایین شاتر، تاری یا ماتی حرکت (motion blur) است، در این حالت سوژه های متحرک عکس در امتداد جهت حرکت تار می شوند.

از سرعت‌شاتر پایین، اغلب در عکاسی تبلیغاتی اتومبیل ها و موتور سیکلت ها استفاده می شود، جایی که حس سرعت و حرکت به وسیله مات کردن چرخ های متحرک به بینندگان منتقل می شود.

ادامه در مقالات بعدی...

تهیه و تولید در گروه تبلیغاتی شایگان

نوشته های اخیر

دسته بندی ها