اهمیت داشتن کارت پستال در شایگان

کارت پستال یکی از بهترین راه های انتقال پیام است. این پیام می‌تواند شامل تبریکات مناسبت ها مثل عید ها و تولد باشد و یا کارت تسلیت باشد.

یکی از راه های جذب مخاطب و تبلیغات نیز استفاده از تبلیغات است که می‌تواند بسیار موثر واقع شود. استفاده از کارت پستال و ارسال آن برای مشتریان می‌تواند یک راه بی نظیر افزایش آگاهی دادن به ان ها نسبت به برند و یا معرفی محصول و خدمات باشد.

منظور از کارت پستال چیست ؟

همان طور که گفته شد کارت پستال ها وظیفه انتقال پیام را دارند و در رویداد ها و مناسبت های گوناگون و مختلف استفاده مي‌شوند. از کارت پستال می‌توان برای تبریک گفتن، تسلیت گفتن و یا انتقال یک پیغام خاص استفاده کرد. یکی از خوبی های استفاده کردن از کارت پستال این است که به یک منطقه جغرافیایی خاص محدود نمی‌شود و در سرتاسر جهان می‌توان از آن استفاده کرد.

کارت پستال در واقع نوع دیگری از نامه است که معمولا با رنگ های بیش تر و با کادو و در مناسبات خاص ارسال می‌شود. کارت بستال معمولا روی کاغذ و یا PVC چاپ می‌شود و دارای تصاویر و نوشته است.

در گذشته می‌توانستید کارت پستال را از مراکز پست خریداری کنید اما امروزه فروشگاه ها و مراکز خرید و فروشگاه های لوازم التحریر هم این محصولات را به فروش می‌رسانند.

تاریخچه کارت پستال

استفاده از کارت پستال ها پیشینه ای دراز دارد. اگر بخواهیم ارسال اولین کارت پستال ها را بررسی کنیم باید از اواخر قرن ۱۸ ام یاد کنیم. البته این سال ها مربوط به استفاده رسمی از کارت پستال ها هستند و ایجاد این سنت به سال ۱۸۴۸ باز می‌گردد.

سال ۱۸۶۱ و در تاریخ ۲۷ فوریه بود که اولین بار مجوز ارسال و استفاده از کارت پستال در ایالات متحده امریکا صادر شد. این مجوز به شخصی به نام جان چالتون اعطا شد و نمایندگی چاپ کارت پستال در امریکا به وی داده شد.

اولین کارت پستال دولتی در سال ۱۸۷۱ و در اول ماه می چاپ شد. در یک قسمت این کارت پستال می‌شد پیغام را یادداشت کرد و یک قسمت دیگر آن مربوط به اطلاعات و ادرس گیرنده کارت بود. وقتی در سال ۱۹۳۰ صنعت چاپ رونق گرفت و پرینتر ها روی کار آمدند، کارت پستال ها نیز پیشرفته تر شدند و تنوع آن ها کم کم بیش تر شد.

طرح های جالب و جذاب پشت کارت پستال ها نیز از همان زمان روی کار آمدند.

سال هایی که دنیا درگیر جنگ جهانی شده بود استفاده از کارت پستال هم کم شد اما بعد از جنگ جهانی دوباره استفاده از آن ها رونق گرفت.

کم کم با ظهور راه های ارتباطی الکترونیکی استفاده از کارت پستال هم دیجیتالی شد و معمولا تنها هنگام کادو دادن از کارت پستال ها استفاده می‌شود.

مزایای کارت پستال

  • این کارت ها می‌توانند دقیقا مطابق سلیقه شما طراحی شوند و در نتیجه کاملا می‌توانند شما را در یاد مخاطبتان بیاورند.
  • شما می‌توانید از طریق کارت پستال پیام های خود را انتقال دهید. این پیام ها می‌توانند تبریک مناسبات، اعیاد و تولد ها باشند.
  • این کارت ها می‌توانند به عنوان یادگاری پیش افراد بمانند.

معایب کارت پستال

شاید بتوان هزینه کارت پستال ها را جزو معایب آن ها به شمار اورد که البته این هزینه زمانی که از کارت پستال های معمولی استفاده می‌کنید بسیار ناچیز خواهد بود.

در صورتی که خودتان اقدام به ساخت کارت پستال کنید هم هزینه کم تری برای طراحی و چاپ آن خواهید پرداخت هم بر ارزش معنوی آن می‌افزایید که موجب می‌شود این عیب کارت پستال ها نیز از بین برود.

شما می‌توانید در ساخت کارت پستال خلاقیت بالایی به خرج دهید و بر ارزش کار بیفزایید.

انواع کارت پستال ها

انواع کارت پستال ها

نمی‌توان کارت پستال ها را در دسته بندی های دقیق و کاملی قرار داد. تقریبا همه انواع کارت پستال موقع ساخته شدن یک روند ثابت را طی می‌کنند و دسته بندی های آن ها نیز صرفا مربوط به مناسبات اهدا کردن آن ها و یا با توجه به سلیقه کاربران آن ها می‌باشد.

در ادامه ما سه مورد از پرطرفدار ترین کارت های پستال را به شما معرفی خواهیم کرد.

کاغذ پشت چسبدار

کارت پستال تولد 

کارت پستال مخصوص تولد یکی از پرطرفدار ترین و البته پرکاربرد ترین انواع کارت پستال است که در بازار به فروش می‌رسد. این کارت پستال ها را می‌توان همراه با تبریک تولد برای افرادی که تولدشان است ارسال نمود و یا می‌توان آن ها را برای پدر و مادر هایی که تازه صاحب فرزند شده اند ارسال کرد.

حضور در بیمارستان و یا در تمام جشن های تولد برای ما مقدور نیست و می‌توان از کارت پستال برای نمایش احساسات و تبریک استفاده کرد.

هم می‌توانید این کارت پستال ها را به صورت آماده خریداری کنید و هم می‌توانید خودتان آن ها را بسازید. برای ساخت کارت پستال تولد باید نوع کارت و کاغذ را انتخاب کرده و با یک دستگاه پرینتر طرح مورد نظرتان را روی آن چاپ نمایید.

کارت پستال کریسمس

جشن کریسمس یکی از مهم ترین مناسبت هایی است که در کشور های مختلف جشن گرفته می‌شود و اهمیت بسیار زیادی برای مردم در سرتاسر دنیا دارد. در چنین روزی معمولا افراد با ارسال کارت پستال به یک دیگر به یاد هم بودن را یادآور می‌شوند. کارت پستال کریسمس یکی از پرفروش ترین و پرطرفدارترین محصولات در فصل زمستان و نزدیک کریسمس است.

معمولا طرح های کارت پستال کریسمس به درخت کریسمس، جوراب های قرمز، بابانوئل و کالسکه معروف و گوزن های پرنده اش مربوط است. همچنین دانه های برف و رنگ قرمز نیز جزو عناصر مهم این کارت پستال ها هستند.

ایندربرد

کارت پستال شب یلدا

این نوع از کارت پستال مخصوص ایرانی هاست. شب یلدا معمولا خانواده ها ترجیح می‌دهند در کنار یک دیگر باشند و شب را کنار یک دیگر سپری کنند. البته امروزه و با زیاد شدن مشغله ها این کار شاید کمی سخت باشد. کسانی که به دلایل مختلف نتوانند این شب را کنار خانواده خود سپری کنند می‌توانند با ارسال یک کارت پستال یلدایی این شب را به عزیزانشان تبریک بگویند.

بیش تر از طرح های آجیل، هندوانه و انار در کارت پستال های شب یلدا استفاده می‌شود. متن تبریک و نوشته هم یک قسمت از کارت پستال یلدا را شامل می‌شود.

هزینه طراحی و چاپ کارت پستال

هزینه طراحی و چاپ کارت پستال

هزینه چاپ و طراحی کارت پستال یکی از فاکتور هایی است که افراد توجه زیادی به آن دارند. اگر از کارت پستال به عنوان یک وسیله بازاریابی استفاده می‌کنید باید بدانید که هزینه ای که صرف آن می‌کنید کاملا ارزشمند است چرا که سودی که چنین تبلیغاتی برای شما دارد بسیار زیاد خواهد بود، البته مشروط بر آن که این کار را درست و اصولی انجام دهید.

عکس کاغذ

معرفی مرکز فروش کارت پستال در تهران

مراکز زیادی در تهران اقدام به فروش کارت پستال می‌کنند. تنوع طرح ها و رنگ ها در چاپ و طراحی کارت پستال اهمیت زیادی دارد که متاسفانه بسیاری از مراکز نسبت به آن بی توجه هستند.

کیفیت کاغذ به کار برده شده، وضوح تصاویر و کیفیت متن و خلاقیت و نوآوری طراح مواردی هستند که باید هنگام خرید کارت پستال حتما به آن ها توجه داشته باشید.

پیش از سفارش کارت پستال به یک مرکز حتما از نمونه های قبلی کارت پستال های آن مرکز دیدن کنید تا سطح کیفیت محصولات آن را شناخته و نسبت به آن ها آگاه باشید.

گروه تبلیغاتی شایگان امیدوار است از این مقاله لذت برده باشید، برای مطالعه سایر مقالات این چنینی به بخش منو/مقالات مراجعه کنید.

نوشته های اخیر

دسته بندی ها