آموزش طراحی سایت(پارت سوم)با کمک متخصصین شایگان

زبان طراحی سایت

ابتدا باید کمی با ساختار یک وب سایت آشنا شویم. وقتی شما به یک وب سایت مراجعه می‌کنید، محتواهای مختلفی را مشاهده خواهید کرد. منوهای مختلفی وجود داشته و از طریق آن‌ها می‌توان به صفحه های متفاوت مراجعه کرد. در این صفحه ها مجددا محتواهای جدیدی وجود دارد. به این ترتیب شما فقط قادر به مشاهده محتوا بوده و به طور دقیق، قادر به تعامل با آن نیستید. محتوا ثابت بوده و نمی‌توان آن را تغییر داد و امکانی برای صحبت با وب سایت وجود ندارد.

زبان طراحی سایت در اصل اچ تی ام ال است. با استفاده از اچ تی ام ال صفحات وب سایت ها را طراحی می‌کنیم. این صفحات همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم یک طرفه بوده و تنها محتواهایی را نشان می‌دهند. برای افزایش جذابیت های بصری و زیباسازی صفحه های وب سایت از سی اس اس استفاده می‌شود، اما همچنان امکان تعامل با وب سایت وجود ندارد. پس برای فراهم سازی قابلیت ارتباط متقابل کاربر با وب سایت باید دست به دامن چند زبان طراحی سایت دیگر شد.

ویژگی طراحی سایت بهینه

پیشتر در دنیای برنامه نویسی، کمتر کسی به بهینه سازی توجه می‌کرد. یعنی برنامه نویس بدون این که سرعت و عملکرد یک برنامه را در نظر بگیرد، آن را کد نویسی می‌کرد. البته شاید به نظر برسد سایت بهینه و یا هر اپلیکیشن دیگری، از آنجایی که قدرت سیستم ها افزایش پیدا کرده است آن چنان اهمیت ندارد، اما مشکل این نیست. به ظاهر، چون قدرت پردازشی سیستم ها به میزان زیادی افزایش پیدا کرده است، مهم نیست که یک برنامه یا سایت بهینه باشد، اما موضوع اینجاست که امروز حجم داده ها افزایش پیدا کرده است

افزایش حجم داده ها سبب شده نیاز به بهینه سازی وب سایت و یا هر اپلیکیشن وب دیگری افزایش پیدا کند. به عنوان نمونه، وب سایت ها پیشتر تنها دارای چند صفحه مشخص بودند، اما امروز ساده‌ ترین وب سایت نیز دارای حداقل سی الی چهل صفحه است و این میزان به مرور زمان همینطور افزایش پیدا می‌کند. به همین دلیل نباید اهمیت سایت بهینه را فراموش کرد. اما بدون در نظر گرفتن سرعت و عملکرد، یک وب سایت بهینه دیگر چه مزایای خواهد داشت؟

گروه تبلیغاتی شایگان در ادامه مقالات برای شما این موضوع را توضیح خواهند داد

ادامه در مقالت بعدی...

تهیه و تولید در گروه تبلیغاتی شایگان 

نوشته های اخیر

دسته بندی ها